Stomatologia  Dziecięca

Zęby mleczne są bardziej podatne na próchnicę, ich struktura i stopień zmineralizowania są słabsze niż zębów stałych. Dlatego w przypadku stomatologii dziecięcej staramy się kłaść znacznie większy nacisk na profilaktykę, która przynosi korzyści w wieku dojrzałym.
Dbając o uśmiech Twojego dziecka zapewniamy:
– wizyty adaptacyjne przygotowujące dziecko do dalszego leczenia
– wskazówki dla rodziców jak dbać o uzębienie dzieci
– bezbolesne leczenie zębów stałych i mlecznych w znieczuleniu miejscowym
– fluoryzację zębów preparatami o odpowiednim dla zębów mlecznych stężeniu fluoru
– lakowanie bruzd, zagłębień.

Pytania do Dentysty

Co to jest lakowanie ?

Lakowanie zębów jest zabiegiem profilaktycznym polegającym na wypełnieniu bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych specjalnym preparatem,nazywanym lakiem szczelinowym.Lak dokładnie wypełnia bruzdy i zagłebienia powierzchni żujacej zęba,uniemożliwiajac zaleganie resztek pokarmowych.W ten sposób chroni ząb przed próchnicą.

Inne Usługi

Implantologia

Możemy rekonstruować pojedyncze lub większe braki uzębienia w postaci koron czy mostów wspartych na implantach lub wykorzystywać je do utrzymania ruchomych uzupełnień protetycznych jak protezy.
Zabiegi tego typu są bezpieczne, przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Protetyka

Za pomocą leczenia protetycznego można  poprawić estetykę uzębienia, skorygować lekkie nieprawidłowości ustawienia zębów oraz ich kształtu, a także ujednolicić kolor zębów w przypadku występowania trwałych przebarwień.

Tomografia komputerowa

Wykonanie  zdjęcia 3D twarzy bez narażania  pacjenta na jakąkolwiek dawkę promieniowania. Uzyskane wyniki można wykorzystać, na przykład, podczas planowania przedoperacyjnego lub wizyt kontrolnych.

Ortodoncja

Leczenie ortodontyczne aparatami ruchomymi jest istotną fazą i pozwala wyeliminować zaburzenia czynnościowe, jak również nieprawidłowości w rozwoju szczęki i żuchwy.
U pacjentów dorosłych w leczeniu ortodontycznym wykorzystujemy przede wszystkim systemy zamków samoligaturujących.

Masz więcej  pytań lub chcesz umówic się na wizytę zadzwoń +48 696 598 506
Poniedziałek – Piątek  lub napisz info@dental-practice.pl