Estetyczna rekonstrukcja zębów na jednej wizycie

Nowy wymiar stomatologii

Dzięki zaawansowanej technologii CEREC pacjenci mogą zrekonstruować uzębienie już podczas jednej wizyty. Przy pomocy systemu CAD/CAM uzupełnienia pełnoceramiczne w postaci koron, licówek i wypełnień Inlay lub Onlay są wykonywane w ciągu mniej niż 2 godzin. Pacjenci chcący leczyć się protetycznie coraz chętniej wybierają kliniki posiadające  system CadCam, ponieważ nie muszą w nich czekać na rekonstrukcję  kilkanaście dni. Dzięki wirtualnemu projektowaniu otrzymują odbudowę protetyczną wykonaną precyzyjnie, a przede wszystkim szybko i nowocześnie.

CEREC – protetyka jednego dnia

W przeszłości pacjent, który chciał odzyskać piękny uśmiech, musiał spędzić na fotelu dentystycznym wiele czasu. Wyciski uzębienia pacjenta wędrowały do pracowni protetycznej, w której technik wykonywał uzupełnienie protetyczne (wymagało to skomplikowanych procedur zajmujących wiele czasu). Następnie praca protetyczna trafiała do gabinetu stomatologicznego, gdzie pacjent ją mierzył. Jeśli praca wymagała korekty, po powrocie do pracowni technik odpowiednio ją korygował i ponownie praca wracała do gabinetu stomatologa. Tak więc cały proces tworzenia odbudowy protetycznej wymagał nierzadko 2, a nawet 3 wizyt. Dzięki systemowi Cad Cam lekarz stomatolog jest w stanie wykonać prace protetyczne w ciągu jednego dnia ,co znacznie skraca całe leczenie.Co ważne  leczenie wykonywane jest w systemie cyfrowym , co wyklucza pobieranie wycisków i sprawia ,że zabiegi są przyjemniejsze dla pacjenta.

Technologia 3D w Protetyce

Zaawansowana technologia obrazowania 3D umożliwia stomatologom szybkie i precyzyjne wytworzenie szeregu wypełnień ceramicznych, począwszy od licówek i koron, przez wypełnienia typu Inlay i Onlay, a skończywszy na wielopunktowych mostach..

Inne Usługi

Implantologia

Możemy rekonstruować pojedyncze lub większe braki uzębienia w postaci koron czy mostów wspartych na implantach lub wykorzystywać je do utrzymania ruchomych uzupełnień protetycznych jak protezy.
Zabiegi tego typu są bezpieczne, przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Protetyka

Za pomocą leczenia protetycznego można  poprawić estetykę uzębienia, skorygować lekkie nieprawidłowości ustawienia zębów oraz ich kształtu, a także ujednolicić kolor zębów w przypadku występowania trwałych przebarwień.

Tomografia komputerowa

Wykonanie  zdjęcia 3D twarzy bez narażania  pacjenta na jakąkolwiek dawkę promieniowania. Uzyskane wyniki można wykorzystać, na przykład, podczas planowania przedoperacyjnego lub wizyt kontrolnych.

Ortodoncja

Leczenie ortodontyczne aparatami ruchomymi jest istotną fazą i pozwala wyeliminować zaburzenia czynnościowe, jak również nieprawidłowości w rozwoju szczęki i żuchwy.
U pacjentów dorosłych w leczeniu ortodontycznym wykorzystujemy przede wszystkim systemy zamków samoligaturujących.

Masz więcej  pytań lub chcesz umówic się na wizytę zadzwoń +48 696 598 506
Poniedziałek – Piątek  lub napisz info@dental-practice.pl