Implantologia w Dental Practice

Leczenie implantologiczne ma wiele zalet w porównaniu ze stosowaniem konwencjonalnych rozwiązań protetycznych.
Implanty stanowią doskonałą alternatywę dla rekonstrukcji utraconych zębów. Są na stałe umieszczane w kości szczęki lub żuchwy i stanowią filary dla odbudowy protetycznej. Co najważniejsze zapewniają i zachowują estetykę a także funkcję narządu żucia. Zadaniem implantu jest zastąpienie korzenia zęba w przypadku pojedynczego braku lub korzeni zębów w przypadku braku większej liczby zębów.
Leczenie implantologiczne zazwyczaj przeprowadzane jest dwuetapowo. W pierwszej fazie leczenia umieszcza się w kości tytanowy lub ceramiczny implant. W drugim etapie leczenia, po odsłonięciu implantu wykonuje się ostateczne uzupełnienie protetyczne.
Na implantach możemy rekonstruować pojedyncze lub większe braki uzębienia w postaci koron czy mostów wspartych na implantach lub wykorzystywać je do utrzymania ruchomych uzupełnień protetycznych jak protezy.
Zabiegi tego typu są bezpieczne, przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.
Każde leczenie implantologiczne poprzedzone jest wizytą konsultacyjną, zebraniem wywiadu, analizą zdjęć panoramicznych i tomografii komputerowej, ewentualnie dodatkową diagnostyką w razie konieczności.

Pytania do Dentysty

Czy leczenie implantologiczne boli ?
Nie, pacjent jest farmakologicznie przygotowywany do zabiegu implantologicznego , a sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym

Jak przebieg ma leczenie implantologiczne?
Można je podzielić na kilka etapów:

Diagnostyka przedzabiegowa
Wykorzystujemy tutaj klasyczne zdjęcia pantomograficzne lub nowoczesną tomografię komputerową.
Niezbędna jest również analiza modeli diagnostycznych pacjenta.

Zabieg chirurgiczny
Przeprowadzany w znieczuleniu oglólnym lub miejscowym. Jest bezpiecznym i często wykonywanym zabiegiem w gabinetcie stomatologicznym.
Po zabiegu pacjent zazwyczaj jest w stanie wrócić do swoich codziennych obowiązków po 24 godzinach.

Odbudowa protetyczna
Wykonywana jest po czasie wgojenia implantu i uzyskania osteointegracji , która trwa 12-24 tygodni.
Leczenie protetyczne trwa około 7-14 dni.

Inne Usługi

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem operacyjnym chorób błony śluzowej jamy ustnej i zębów. Najczęściej korzystamy z pomocy chirurga w przypadku trudnych do usunięcia zębów czy poważnych stanów zapalnych kości.

Protetyka

Za pomocą leczenia protetycznego można  poprawić estetykę uzębienia, skorygować lekkie nieprawidłowości ustawienia zębów oraz ich kształtu, a także ujednolicić kolor zębów w przypadku występowania trwałych przebarwień.

Tomografia komputerowa

Wykonanie  zdjęcia 3D twarzy bez narażania  pacjenta na jakąkolwiek dawkę promieniowania. Uzyskane wyniki można wykorzystać, na przykład, podczas planowania przedoperacyjnego lub wizyt kontrolnych.

Ortodoncja

Leczenie ortodontyczne aparatami ruchomymi jest istotną fazą i pozwala wyeliminować zaburzenia czynnościowe, jak również nieprawidłowości w rozwoju szczęki i żuchwy.
U pacjentów dorosłych w leczeniu ortodontycznym wykorzystujemy przede wszystkim systemy zamków samoligaturujących.

Masz więcej  pytań lub chcesz umówic się na wizytę zadzwoń +48 696 598 506
Poniedziałek – Piątek  lub napisz info@dental-practice.pl