Ortodonta  Wrocław

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się korygowaniem nieprawidłowego ustawienia zębów i szczęk.
Równe zęby i piękny uśmiech, to obecnie nie tylko kwestie estetyki, ale przede wszystkim zdrowia, dobrego samopoczucia i pewności siebie.
Dlatego tak ważna jest profilaktyka i leczenie wad zgryzu od najmłodszych lat.
Chcemy aby leczenie ortodontyczne polegało w pierwszej kolejności na zapobieganiu i eliminowaniu zaburzeń czynnościowych, takich jak:
oddychanie przez usta, ssanie palca, nieprawidłowe połykanie oraz związane z tym wady wymowy.
Leczenie to obejmuje wykonywanie zalecanych ćwiczeń, naukę nowych prawidłowych funkcji(takich jak: oddychanie czy przełykanie), jak również stosowanie prostych aparatów ortodontycznych.
U dzieci leczenie ortodontyczne aparatami ruchomymi jest istotną fazą i pozwala wyeliminować zaburzenia czynnościowe, jak również nieprawidłowości w rozwoju szczęki i żuchwy.
U pacjentów dorosłych w leczeniu ortodontycznym wykorzystujemy przede wszystkim systemy zamków samoligaturujących. Umożliwiają one skrócenie czasu całego leczenia. Samoligacja polega na zamykaniu łuku w szczelinie zamka za pomocą specjalnej klapki lub zatrzasku, a nie przywiązywaniu go gumką (ligaturą). Łuk przesuwa się swobodnie, dzięki czemu eliminowane są znacznie siły tarcia, a co za tym idzie dyskomfort dla pacjenta jest o wiele mniejszy niż w przypadku aparatów tradycyjnych.Sprzyja to również utrzymaniu lepszej higieny jamy ustnej ponieważ jest mniejsza depozycja płytki nazębnej z powodu braku ligatur.
Zasosowanie systemu aparatów samoligaturujących to:
1.Brak ekstrakcji
2.Krótszy czas leczenia i rzadsze wizyty kontrolne
3.Mniejszy ból i dyskomfort
4.Efekt końcowy-pełny profil , brak czarnych korytarzy w uśmiechu, lepsze podparcie warg, młodszy wygląd

 

Stosując konwencjonalne aparaty ortodontyczne często zachodzi konieczność usunięcia zębów, aby zrobić miejsce dla pozostałych.Takie ekstrakcje powodują najczęściej pogorszenie profilu pacjenta – zapadnięcie warg, spłaszczenie policzków, wąski uśmiech, przez co pacjent wygląda mniej korzystnie. Poprzez zastosowanie zamków samoligaturujących z łukami Damona, które powodują rozbudowę kości wyrostków zębodołowych, stłoczone zęby ustawiają się w równe , harmonijne łuki bez potrzeby ekstrakcji, a profil pacjenta sie poprawia.

Pytania do Dentysty

Czy powinno się leczyć wszystkie zęby przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego ?

Przed leczeniem ortodontycznym zęby powinny być wyleczone, mimo iż założenie aparatu ortodontycznego nie uniemożliwia leczenia zębów.

Czy aparat ortodontyczny przeszkadza w jedzeniu? ?

Aparat stały ne przeszkadza w jedzeniu ale pewnych produktów (takich jak twarde cukierki, orzechy, batony) należy unikać, aby nie uszkodzić aparatu i skutecznie zadbać o higienę jamy ustnej.

Jak często powinno się czyścić zęby podczas leczenia ortodontycznego?

Pacjenci z aparatami stałymi powinni szczotkować zęby po każdym posiłku.Wskazane jest również używanie nici dentystycznej oraz specjalnych szczoteczek międzyzębowych.

Inne Usługi

Implantologia

Możemy rekonstruować pojedyncze lub większe braki uzębienia w postaci koron czy mostów wspartych na implantach lub wykorzystywać je do utrzymania ruchomych uzupełnień protetycznych jak protezy.
Zabiegi tego typu są bezpieczne, przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Protetyka

Za pomocą leczenia protetycznego można  poprawić estetykę uzębienia, skorygować lekkie nieprawidłowości ustawienia zębów oraz ich kształtu, a także ujednolicić kolor zębów w przypadku występowania trwałych przebarwień.

Tomografia komputerowa

Wykonanie  zdjęcia 3D twarzy bez narażania  pacjenta na jakąkolwiek dawkę promieniowania. Uzyskane wyniki można wykorzystać, na przykład, podczas planowania przedoperacyjnego lub wizyt kontrolnych.

Clear Aligner

Metoda Clear Aligner to nieinwazyjna terapia ortodontyczna przeznaczona zwłaszcza dla osób, które cenią sobie estetykę.
Z nakładkami CA możesz śmiać się i rozmawiać swobodnie. Podstawowymi zaletami nakładek CA wysoki komfort, idealna higiena oraz czas leczenia skrócony do minimum.

Masz więcej  pytań lub chcesz umówic się na wizytę zadzwoń +48 696 598 506
Poniedziałek – Piątek  lub napisz info@dental-practice.pl