Stomatologia Zachowawcza

Stomatologia zachowawcza obejmuje bardzo szeroki zakres usług związanych z profilaktyką przeciwpróchnicową zębów oraz leczeniem już powstałych ubytków. Jest podstawowym, najbardziej popularnym działem stomatologii, ponieważ dolegliwości związane z próchnicą zębów są najczęstszą przypadłością. Wraz z dużym postępem technologicznym wizyta u dentysty jest nie tylko mniej stresującym przeżyciem, ale także dzięki zastosowaniu nowoczesnych środków znieczulających całkowicie bezbolesna.
Nowoczesna stomatologia jest mało inwazyjna i ma za zadanie odtworzenie utraconych tkanek zęba w sposób niewidoczny dla oka. Dzięki temu zostaje zrekonstruowany kształt, kolor, a przede wszystkim funkcja zniszczonego zęba.
Wykonujemy leczenie:
– próchnicy zębów z wykorzystaniem najnowocześniejszych materiałów
– odbudowy zachowawcze wzmacniane włóknem szklanym
– rekonstrukcje zniszczonych i utraconych zębów.

Profilaktyka

W ramach profilaktyki stosujemy szereg zabiegów mających na celu zapobieganie rozwoju próchnicy zębów i chorób przyzębia. Oferujemy profesjonalne usunięcie złogów nazębnych kamienia – scaling oraz piaskowanie i fluoryzację zębów. Zabiegi te skutecznie usuwają płytkę bakteryjną jak i kamień nazębny nadając przy tym zębom ich pierwotny połysk.

Rejestracja Online

Pytania do Lekarza

Pytania do Dentysty

Co to jest próchnica.?

Próchnica to choroba tkanek twardych zęba wywołana przez bakterie.Objawia sie demineralizacją szkliwa w początkowym etapie , przechodząc w bardziej zaawansowanych przypadkach w ubytek powtały na skutek działania kwasów wytworzonych przez bakterie i niszczenia twardych struktur zęba. Zniszczona struktura zęba nie regeneruje się , jednak leczenie moze powstrzymać postepująca próchnicę. Celem leczenia jest zapobieganie powikłaniom i zchowanie zęba.

Jak zabezpieczyć się przed próchnicą?

Podstawowym zadaniem pacjenta jest przestrzeganie zasad higieny jamy ustnej. Niezmiernie ważne jest również to co jemy czyli dieta. Powinna być ona uboga w cukry proste. Ważne jest równiez unikanie podjadania między posiłkami.

 

Wiecej Informacji

Dlaczego zdecydować się na leczenie w naszych gabinetach ?
Posiadamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu endodoncyjnym oraz ceny za leczenie są bardzo konkurencyjne

Jak do nas trafić ?
Nasz główny gabinet znajduje się we Wrocławiu na ulicy Obrońców Poczty Gdańskiej 13, Otrzymają Państwo w nim pełną opiekę stomatologiczną, a nasz personel odpowie  na wszelkie dodatkowe pytania.

Jak umówić się na wizytę ?
Zarezerwować wizytę można korzystając z formularza „Rejestracja Online”.

Po wypełnieniu formularza nasza recepcjonistka oddzwoni do Państwa aby ustalić cel oraz dokładny termin wizyty.

Można także zarejestrować się dzwoniąc bezpośrednio pod numery:

Gabinet we Wrocławiu +48 696 598 506
Gabinet w Bierutowie +48 784 671 896

  • NASZ FUNPAGE