Endodoncja w Dental Practice

Endodoncja, potocznie leczenie kanałowe zęba, to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem zmian w obrębie miazgi zęba oraz chorób tkanek okołowierzchołkowych. Leczenie polega na usunięciu miazgi komorowej i korzeniowej zęba, poszerzeniu kanałów, co jest równoznaczne z usunięciem mechanicznym chorobowo zmienionych tkanek. Kolejnym etapem leczenia jest wypełnienie kanałów korzeniowych. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii chemo-mechanicznego opracowywania kanałów pod kontrolą endometru i mikroskopu endodontycznego jesteśmy w stanie znacznie skrócić czas leczenia.

Pytania do Dentysty

Czy leczenie Kanałowe boli  ?
Nie, nie boli ,poniewaz leczenie przebiega w znieczuleniu miejscowym , dzięki czemu pacjent nie odczuwa bólu

Jaki przebieg ma leczenie „kanałowe” ?
Aby przystąpić do leczenia endodontycznego należy umówić się na wizytę kontrolną na której lekarz dentysta zbada stopień zaawansowania choroby oraz wykona zdjęcie RVG

Czy zdjęcie RVG jest obowiązkowe i jaki jest koszt wykonania takiego zdjęcia  ?
Tak ,wykonanie zdjęcia jest wymagane przy tego typu leczeniu. Jeżeli z powodu np. ciąży nie jest możliwe wykonanie zdjęcia rvg wówczas stosujemy inne metody pomiaru długości kanałów korzeniowych.Należy do nich zastosowanie endometru.

Inne Usługi

Implantologia

Możemy rekonstruować pojedyncze lub większe braki uzębienia w postaci koron czy mostów wspartych na implantach lub wykorzystywać je do utrzymania ruchomych uzupełnień protetycznych jak protezy.
Zabiegi tego typu są bezpieczne, przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Protetyka

Za pomocą leczenia protetycznego można  poprawić estetykę uzębienia, skorygować lekkie nieprawidłowości ustawienia zębów oraz ich kształtu, a także ujednolicić kolor zębów w przypadku występowania trwałych przebarwień.

Tomografia komputerowa

Wykonanie  zdjęcia 3D twarzy bez narażania  pacjenta na jakąkolwiek dawkę promieniowania. Uzyskane wyniki można wykorzystać, na przykład, podczas planowania przedoperacyjnego lub wizyt kontrolnych.

Ortodoncja

Leczenie ortodontyczne aparatami ruchomymi jest istotną fazą i pozwala wyeliminować zaburzenia czynnościowe, jak również nieprawidłowości w rozwoju szczęki i żuchwy.
U pacjentów dorosłych w leczeniu ortodontycznym wykorzystujemy przede wszystkim systemy zamków samoligaturujących.

Masz więcej  pytań lub chcesz umówic się na wizytę zadzwoń +48 696 598 506
Poniedziałek – Piątek  lub napisz info@dental-practice.pl