Ortodoncjaw Dental Practice

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się korygowaniem nieprawidłowego ustawienia zębów i szczęk.
Równe zęby i piękny uśmiech, to obecnie nie tylko kwestie estetyki, ale przede wszystkim zdrowia, dobrego samopoczucia i pewności siebie.
Dlatego tak ważna jest profilaktyka i leczenie wad zgryzu od najmłodszych lat.
Chcemy aby leczenie ortodontyczne polegało w pierwszej kolejności na zapobieganiu i eliminowaniu zaburzeń czynnościowych, takich jak:
oddychanie przez usta, ssanie palca, nieprawidłowe połykanie oraz związane z tym wady wymowy.
Leczenie to obejmuje wykonywanie zalecanych ćwiczeń, naukę nowych prawidłowych funkcji(takich jak: oddychanie czy przełykanie), jak również stosowanie prostych aparatów ortodontycznych.
U dzieci leczenie ortodontyczne aparatami ruchomymi jest istotną fazą i pozwala wyeliminować zaburzenia czynnościowe, jak również nieprawidłowości w rozwoju szczęki i żuchwy.
U pacjentów dorosłych w leczeniu ortodontycznym wykorzystujemy przede wszystkim systemy zamków samoligaturujących. Umożliwiają one skrócenie czasu całego leczenia. Samoligacja polega na zamykaniu łuku w szczelinie zamka za pomocą specjalnej klapki lub zatrzasku, a nie przywiązywaniu go gumką (ligaturą). Łuk przesuwa się swobodnie, dzięki czemu eliminowane są znacznie siły tarcia, a co za tym idzie dyskomfort dla pacjenta jest o wiele mniejszy niż w przypadku aparatów tradycyjnych.Sprzyja to również utrzymaniu lepszej higieny jamy ustnej ponieważ jest mniejsza depozycja płytki nazębnej z powodu braku ligatur.

Zasosowanie systemu aparatów samoligaturujących to:
1. Brak ekstrakcji
2. Krótszy czas leczenia i rzadsze wizyty kontrolne
3. Mniejszy ból i dyskomfort
4. Efekt końcowy-pełny profil , brak czarnych korytarzy w uśmiechu, lepsze podparcie warg, młodszy wygląd

Stosując konwencjonalne aparaty ortodontyczne często zachodzi konieczność usunięcia zębów, aby zrobić miejsce dla pozostałych.Takie ekstrakcje powodują najczęściej pogorszenie profilu pacjenta – zapadnięcie warg, spłaszczenie policzków, wąski uśmiech, przez co pacjent wygląda mniej korzystnie. Poprzez zastosowanie zamków samoligaturujących z łukami Damona, które powodują rozbudowę kości wyrostków zębodołowych, stłoczone zęby ustawiają się w równe , harmonijne łuki bez potrzeby ekstrakcji, a profil pacjenta sie poprawia.

Pytania do Dentysty

Czy powinno się leczyć wszystkie zęby przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego?

Przed leczeniem ortodontycznym zęby powinny być wyleczone, mimo iż założenie aparatu ortodontycznego nie uniemożliwia leczenia zębów.

Czy aparat ortodontyczny przeszkadza w jedzeniu?
Aparat stały ne przeszkadza w jedzeniu ale pewnych produktów (takich jak twarde cukierki, orzechy, batony) należy unikać, aby nie uszkodzić aparatu i skutecznie zadbać o higienę jamy ustnej.

Jak często powinno się czyścić zęby podczas leczenia ortodontycznego?
Pacjenci z aparatami stałymi powinni szczotkować zęby po każdym posiłku.Wskazane jest również używanie nici dentystycznej oraz specjalnych szczoteczek międzyzębowych.

Cennik Usług

UWAGA !!! podane cenny są cenami standardowymi, poglądowymi  i mogą odbiegać od cenny końcowej w gabinecie. Wszytsko zależy od wad i stanu zdrowia Twoich zębów.

Wybielanie Podstawowe
300 zł
Opis
Wybielanie 2
500 zł
Opis 2
Wybielanie
450 zł
Opis
Implanty
2312 zł
Opis
Implanty
2312 zł
Opis
Implanty
2312 zł
Opis
Cena nakładek
1500 zł
Opis
Cena nakładek
1500 zł
Opis
Cena nakładek
1500 zł
Opis

Inne Usługi

Profilaktyka
Opis
Zobacz więcej
Implantologia
Opis
Zobacz więcej
Cerec
Opis
Zobacz więcej
Ortodoncja
Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która zajmuje się korygowaniem nieprawidłowego ustawienia zębów i szczęk.
.
Zobacz więcej

Masz więcej  pytań lub chcesz umówic się na wizytę zadzwoń +48 696 598 506
Poniedziałek – Piątek  lub napisz info@dental-practice.pl